Stogo dangos ir jų pasirinkimas

Bet kurio pastato stogas yra vienas iš svarbiausių elementų be kurio nebus užbaigtos statybos. Šiuo metu yra didelis pasirinkimas, todėl siūlomos įvairios dangos ir stogo priedai, kurie leidžia greitai uždengti stogą. Be to, galima rasti ilgaamžių medžiagų, kurios puikiai tarnaus ne vieną dešimtmetį ir nereikalaus papildomų investicijų.

Nuo stogo konstrukcijos priklauso ir tai, kokias medžiagas galima bus rinktis. Galima paminėti populiariausius pasirinkimus. Tai plokščias ir šlaitinis stogas. Pastarasis yra tuomet, kai jo nuolydis siekia 7 laipsnius ir daugiau. Būtent nuo nuolydžio didžiąją dalimi priklausys ir medžiagos bei priedai. Įprastai skaičiuojama didesnė apkrova, kai stogas yra nuožulnus.

Dažniausiai stogo danga pasirenkama pagal kainą ir tarnavimo laiką. Trumpiausiai tarnaus medinės čerpės, ruberoidas ir panašios medžiagos. Tarnavimo laikas sieks tik 10–15 metų. Tuo tarpu bituminės čerpės (lanksčios), bituminiai lakštai, metalo profilio čerpės ir plieno lakštai – 20 ar 30 metų. 40 metų tarnavimo laikas nurodomas ant šiferio ir beasbestinio šiferio. Ilgiau kaip 40 metų tarnaus keraminės čerpės, aliuminio ir gofruoti lakštai. Tiesa, tarnavimo laikas gali būti ilgesnis, nei nurodomas. Tai priklauso tiek nuo oro sąlygų, tiek ir nuo montavimo darbų atlikimo kokybės, tiek ir nuo pačių medžiagų kokybiškumo.

Keraminės čerpės tarnauja labai ilgai. Tai kokybiška stogo danga, kuri atrodo prabangiai ir kelia pastato vertę. Vis dėl to, jas renkasi toli gražu ne kiekvienas, nes tai brangi stogo danga. Ne visi nori skirti didžiąją dalį statybų biudžeto tik stogui. Geras kainos ir kokybės santykis tenka plieninėms stogo dangoms. Jomis šiuo metu dengiama vis daugiau ir daugiau stogų. Kai kurie nerimauja, kad tai daug triukšmo kelianti danga. Vis dėl to, tinkamai ją uždengus, kai pasirenkami geri stogo priedai galima sumažinti triukšmą iki minimumo. Norint pigaus varianto galima rinktis beasbestį šiferį. Vis dėl to, trūkumų ji turi nemažai. Tai greitai išblunkanti spalva, ne visiems patinkanti išvaizda, nedidelė išliekamoji vertė. Visais atvejais, kuomet reikia apsispręsti dėl stogo dangos, reikėtų įvertinti ne tik tarnavimo laikotarpį, bet ir tai, kokiam pastatui reikalingas naujas stogas. Kuo jis prabangesnis, tuo ir danga turi būti atitinkamos vertės.

Stogo dangos ir įvairūs stogo priedai šiuo metu leidžia rinktis įvairius sprendimus. Net ir techniškai sunkius projektus galima įgyvendinti greitai pasitelkus šiuolaikines priemones. Stogas tampa svarbia pastatų konstrukcijos dalimi, todėl jiems skiriamas toks didelis dėmesys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *