Planšetė ar laptopas?

Kai mus supa tokia naujų kompiuterių įvairovė, nelengva išsirinkti geriausią. Dar sudėtingiau pasidaro, kai imi svarstyti, kokį labiau verta turėti kompiuterį – planšetinį ar nešiojamą. Pasivaikščiokime po ne tokį ir ilgą, tačiau reikšmingą kompiuterių bei planšečių privalumų bei skirtumų sąrašą.

Mobilumas

Pirmiausia, kai kalbame apie mobilumą, nereikia net abejoti, kuris pasirinkimas yra geriausias. Apskritai yra skirstoma, kad planšetės yra maždaug 7 – 11 colių įstrižainės, o nešiojamieji kompiuteriai atitinka maždaug 12 – 16 colių įstrižaines. Tad vien žinodami šiuos skaičius, lengvai galite nutuokti, kiek vietos jūsų krepšyje užims vienas ar kitas įrenginys. Aišku, kompiuterių įvairovė leidžia išsirinkti net ir patį mažiausią, tačiau jis vis tiek bus didesnis negu planšetė. Jeigu jums svarbiausias rodiklis bus mobilumas, tuomet rinksitės planšetę.

Produktyvumas

Ir čia palyginti nesunku. Lyginant planšetes bei nešiojamuosius kompiuterius, vien iš kiekvieno įrenginio parametrų (procesoriaus branduolių skaičiaus, atminties), matysime, kad nešiojamieji kompiuteriai veikia kur kas greičiau, vienu metu lengvai atliks daugiau užduočių nei planšetė. Net perkant pigesnį ir prastesnį nešiojamąjį kompiuterį, jūs gausite gana greitą, produktyviai veikiantį įrenginį. Tuo tarpu, pirkdami pigesnę, senesnę planšetę, jūs susidursite su lėtu įrenginiu, ir tik pirkdami naujausią, geriausią, galėsite pastebėti didesnius greičius, lengvesnį veikimą. Kita vertus, netgi žvelgiant į langų išsidėstymą vaizde, matysite, kad daug patogiau daugybę operacijų valdyti tada, kai naudojamas nešiojamasis kompiuteris.

Baterija

Kuo mažesnis įrenginys, tuo ilgiau gali laikyti jo baterija. Pagalvokite palyginimui apie telefonus – jie tai irgi panašaus į kompiuterį veikimo principo prietaisas, ir jo baterija gali išlaikyti net kelias dienas, nes jis mažesnis. Nešiojamojo kompiuterio baterija išsinaudoja palyginti greičiausiai, kadangi jis ir veikia sudėtingiau, ir daugiau bei greičiau operacijų vienu metu atlieka. Tuo tarpu, planšetė išlieka ilgiau neišsikrovusi, tad ją tampa dar patogiau imti į visokias keliones, kuriose jums patogu ir mobilumas, lengvas nešiojimas, ir ilgesnis baterijos išsilaikymas.

Vaizdo išdėstymas

Čia daugiau taškų gaus nešiojamieji kompiuteriai. Pirmiausia, kaip minėjome, jų ekrano įstrižainė yra didesnė negu planšečių. Taigi, net viską vaizduojant didesniais šriftais, jūs turėsite daugiau vaizdo viename ekrane, galėsite ten sutalpinti daugiau langų, nuorodų, katalogų. Gal tai jums bus patogiau. Be to, planšetės visas veikimas yra per ekraną, taigi, jūs ir jos klaviatūrą turėsite ant ekrano, kuri užims daugiau vaizdo. Taigi, renkantis planšetę ar kompiuterį, jums pravartu pagalvoti apie šiuos pagrindinius skirtumus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *