Pasivaikščiojimas su metalo detektoriumi

Svetainėje http://perkamemiska.lt/ radome tokius miško plotus, kurie yra parduodami. Taigi, nutarėme prieš juos perkant apsižiūrėti. Kai nuvykome, supratome, kad vieta gana tenkina mūsų poreikius, ir šiame plote tikrai turėtų būti ką veikti, einant su metalo detektoriais. Žinoma, kad apskritai tai uždraustas dalykas, tačiau mes ėmėme tokį modelį, kuris dar yra leidžiamas. Taigi, štai kokių įdomių radinių iškasėme iš po žemėmis miške.

Karo amunicija

Aišku, kad joks miškas neapsieina be jame prilaidotos karo amunicijos. Nereikia toli dairytis, kad pamatytume, kaip atrodo karas, jis vyksta visai netoli mūsų, ir mes žinome, kad jis bet kada gali pasikartoti, gal nušluodamas visą Europą nuo paviršiaus, o gal ir visą pasaulį. Tačiau seniau, kai ginklai nekėlė pačios didžiausios grėsmės, čia krito tokie metaliniai ir sprogstantys dalykai, kurie ne visi buvo surasti.

Tarp radinių, ko gero, buvo pavojingiausia nesprogusi mina, kuri galbūt dar net turėjo potencialą ir susprogti. Nesinorėjo, kad taip nutiktų, todėl kvietėme žmogų, kuris tikrai moka puikiai elgtis su sprogmenimis, ir jam nebaisu patikėti tokį darbą sutvarkyti. Likome saugūs, o radinys dailiai iškeltas į paviršių. Taigi, po viso to svarstėme, kiek dar kur yra likę minų. Ši buvo įaugusi į žemę ne taip ir giliai, tik 40 centimetrų po miško velėna. Nesunkiai išsikasėme ir daugiau ginklų. Man buvo labai įdomu pačiupinėti tikrą 2 pasaulinio karo šautuvą, tokį didelį, ilgą, kaip iš atviručių apie karą ar vaidybinių istorinių filmų. Žinoma, tai jaudina, tačiau reikia turėti omenyje, kad tokius radinius būtina nunešti kažkur į muziejų, ką aš ir padariau.

Monetos

Ir kokios gi paieškos be to dalyko, dėl kurio žmonės dažniausiai rausia žemes – pinigų. Aišku, kad radome ir šiek tiek pamestų monetų, daugiausiai pavienių, ir jos buvo visokių dydžių, verčių. Įdomiausia, kad pavyko rasti tikrą lobį – krepšelį tikrų aukso monetų, užkastų čia prieš kokį šimtą metų. Atsimenu, ir mūsų senelis pasakodavo, kad jo tėtis prie Smetonos užkasė kažkur aukso monetas pas save sklype, o paskui nebegalėjo rasti. Mes, vaikai būdami, visada norėdavome ten kažkaip atsikasti, bet plotai ūkio dideli, neaišku nei nuo kur pradėti, nei kiek kasti. Taigi, šiame miške turėjome palengvinimą – puikią aparatūrą, tačiau šiaip monetų daugiau neberadome.

Aišku, kaip visada pasitaikė po kastuvu ir šiaip visokio beprasmio šlamšto: vinių, geležų ir panašiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *