Miškas žiemą ir vasarą

Būtų juokinga, jeigu miško kaina būtų skaičiuojama vasaros ir žiemos. Jeigu būtų toks sezoniškumas, koks yra, pavyzdžiui, pardavinėjant būstą. Iš tiesų, žiemą ir vasarą miškas yra labai skirtingas. Kur kas labiau skirtingas, nei apie tai galėtumėte pagalvoti. Labai gerai, kad miško kaina nėra įtakojama tokių veiksnių. Palyginkime, kuo miškas skiriasi vasarą ir žiemą.

Vasarą

Būtent šiltasis metų laikas yra tas, kada miške galima gauti visas gėrybes, kada galima su džiaugsmu paragauti skanėstų, augančių miško paklodėje. Būtent vasarą taip malonu vaikščioti miško takais. Smagu pamatyti paukštį, o krūmui sukrutėjus – gal net ir kokį nors didesnį gyvūnėlį. Miškuose gyvena įvairūs gyvūnai. Jeigu nuvyksite į Balkanus ir ten norėsite pasivaikščioti miškuose, tai susidursite ir su tokiais gyvūnais, kurie gali atimti gyvybę. Ten miške sutiksite ir lokį, ir vilką, ir nuodingą gyvatę. Lietuvoje gamta saugi lyg gerai policijos prižiūrima apšviesta pagrindinė gatvė. Čia netyko nuodingiausi vorai, gyvatės ir meškos. Daugiau bėdų gali pridaryti erkės, tačiau šių galbūt tiek daug ir nesutiksite, be to, erkių paprastai nemažai pasitaiko miestuose, tiesiog perėjus per žolę basomis. Taigi, nuo jų galima paprasčiausiai pasiskiepyti. Vertėtų tą padaryti ir sau, ir mylimiems žmonėms. Tie, kas gyvena miškingose vietovėse, o ypač dar jeigu mėgsta grybauti, tai beveik visada stengiasi pasiskiepyti. Vasarą miške galima grybų prisirinkti, taip pat ir uogų. Populiarios uogos yra žemuogės ir mėlynės, tinka valgymui ir šilauogės, tačiau visa kita, kas auga miške, gali būti nuodinga, pavojinga. Gerau nevalgyti jokių kitų gražiai atrodančių uogyčių. Kaip ir su grybais – nors musmirės pačios gražiausios, tačiau su jomis geriau nejuokauti. Vasarą miške galima sutikti žaltį, puikią nepavojingą gyvatę, kurią senovėje žmonės garino labai rimtai nusiteikę. Taip pat čia yra voverių, visokių paukščių, stirnų, elnių, briedžių, šernų.

Žiemą

Tikriausiai miško kaina žiemą būtų mažesnė nei vasarą. Tačiau tada gal būtų aiškiau, koks yra reljefas. Miškas staiga tarsi išplinka, ir gyvūnams darosi sunkiau pasislėpti, išlikti nepastebimais. Ypač juos gerai išduoda pėdsakai, liekantys sniege. Tačiau net ir žiemą miškas yra nepaprastai gražus, daug kam kaip tik būtent toks ir gražiausias, paskendęs pusnyse. Gal ir jūs esate tas žmogus, kuriam labiausiai patinka būtent toks miškas? Verta mylėti ir džiaugtis mišku, nes jis mūsų šalyje yra beveik nepavojingas, o laimės teikia daug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *