Metalo rankiotojų dalia

Ar dažnai susimąstote apie tai, kad jūsų išmestas senas sulinkęs aliumininis šaukštelis, nebereikalingos kompresorių dalys, seni varžtai, skardos ir statybinės atliekos gali būti labai vertingi? Nors institucijos nuolat mus skatina rūšiuoti šiukšles ir stengtis kuo atsargiau elgtis su atliekomis, tvarkingai viską sudedant į vietas, žmonės to dar nedaro. Šiukšlės, kurias reikėtų išskirstyti, dažnai būna metamos į krūvą.

Ko negalima mesti į krūvą

Be abejo, kad akumuliatoriai, kompresorių dalys, varikliai, visokia technika, automobilių dalys, šaldytuvai, smulkioji ir stambioji buitinė technika jokiu būdu negali būti taip tiesiog sumetama kažkur krūvomis į šiukšles. Mes juk negalime maišyti visko. Plastikas turi būti metamas su plastiku, nes jis labai ilgai yra aplinkoje, tad geriau saugoti gamtą ir rūšiuoti šias šiukšles. Taip pat reikėtų pastebėti, kad popierių ir kartoną irgi reikia atsargiai rūšiuoti. Negana to, stiklo nereikia mesti prie visko, nes jis apskritai yra labai geras dalykas, kurį galima perdirbti dar labai daug kartų. Taigi, visa tai reikia stengtis rūšiuoti tinkamai, o jeigu to nedarysime, aplinka bus užteršta. O svarbiausia, su tomis visomis šiukšlėmis arba kur nors prie konteinerių negalima palikti visokių mechanikos dalių. Dažnai jose yra kokių nors cheminių elementų, kurie yra itin kenksmingi gamtai, aplinkai. Taigi, tam, kad nereikėtų dėl to labai kentėti, mes turime neleisti sau mesti tokių dalykų į krūvą, reikia visada stengtis viską rūšiuoti, o nuodingas atliekas vežti į specialias aikšteles, kur už tai jums net šiek tiek sumokės.

Kam nauda iš metalo rinkimo

Aišku, vis dar yra tokių benamių, kurie tiesiog renka ir priduoda metalą. Nenuodingos kompresorių dalys, visokie varžtai, tiesiog gali būti kažkam prasimaitinimo šaltinis. Tačiau, jeigu technikoje yra kažkokios chemijos, pavyzdžiui, rūgšties, kurios būna akumuliatoriuje, tada mes turime tai labai atsakingai rūšiuoti ir iš viso to padaryti tai, ką ir reikia padaryti. Jeigu paliktumėte akumuliatorių tiesiog padėtą ant žolės, pamatytumėte kaip bėgant laikui aplink ta žolė pagelstų, kitais metais nebeišdygtų. Tas poveikis būtų ilgalaikis, be to, labai daug chemijos patektų ir į orą, kas labai didintų bendrą užterštumą. Tad, jeigu tikime, kad ateities kartos norės įkvėpti oro, o ne chemikalų, jeigu mylime mėlyną Lietuvos dangų, o ne juodą Tokijo ir Pekino padangę, jeigu norime gyventi gražiai, tai turime rūšiuoti atliekas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *