Kuo šildyti namus?

Namų sildymas turėtų pradėti rūpėti ne rudenį, o… prasidedant vasarai. Kodėl? Nes sakoma, kad roges reikia ruošti vasarą, o vežimą – žiemą. Kaip tik dabar yra geras metas pradėti rūpintis savo namų šildymu. Kadangi nepriklausomai nuo to, kokį sprendimą priimsite, dar turėsite laiko susitaupyti naujai šildymo sistemai ir ją įsirengti. Kokiais moderniais būdais šiais laikais žmonės šildo namus arba nedideles patalpas?

Infraraudonųjų spindulių šildymas

Modernus būdas šildyti namus – infraraudonųjų spindulių krosnimis ir šildytuvais. Jų būna įvairių tipų ir dydžių. Kai kurie labai maži, tada toks sildymas yra tik pagalbinis ir labiau tinka mažoms erdvėms. Kartais specialios krosnys gali būti tikrai didelės, galbūt pasikabinti it paveikslas ant sienos. Šis šildymo tipas ypatingas tuo, jog šildant su tokia krosnimi šildomas ne pats oras, o sildymas vyksta spindulius siunčiant į visus kietus kūnus. Taigi, sušildomi kieti kūnai, bet ne pats oras. O vėliau šie kietieji kūnai patys skleidžia šilumą ir šildo orą. Tokiu metodu dirba tik infraraudonųjųspindulių šildytuvai. Visi kiti šildymo mechanizmai iš esmės pirmiau šildo savo konstrukcijas ir su jomis orą. Kieti kūnai (sienos, grindys, lubos, baldai ir kt.), žinoma, taip pat kažkiek įšyla, bet tai jau papildomas, o ne pagrindinis efektas.

Židiniai ir krosnelės

Palyginimui galima paimti židinius ir krosneles. Kai kurie žmonės yra tiesiog ištikimi tradicijomis ir nori kažko tokio, ką jie puikiai supranta. Matyt čia ir yra židinių bei krosnelių didžiausias privalumas. Juose nėra kažkokios itin modernios ir žmogui nesuprantamos sistemos. Su įvairiais prietaisais šildymo yra visuomet rizika, kad, jeigu kažkas suges, negalėsi pats pasitaisyti. O štai židinys ar krosnis veikiai sušildo ir yra visiškai paprasti dalykai, net ir pats pasidarytum, jeigu kalvę turėtum. Be to, jie suteikia to nuostabaus, malonaus senovinio jaukumo. Net malkos, sudėtos kampe prie židinio, teikia tą gerų namų atmosferos jausmą.

Dujiniai šildymo katilai

Tai variantas tiems, kurie retai būna namuose, tačiau nori juos turėti šiltus tada, kada reikia, tiek, kiek reikia, ir mokėti už tai nedaug. Arba tiesiog gyvenantiems namie nuolat, tačiau nebegalintiems pakęsti didelės šildymo apmokestinimo sistemos. Iš tiesų, dujinis šildymas yra vienas pigiausių, taip pat jį galima lengvai valdyti, reguliuoti. Tik pati įrengimo sistema kainuoja daugiau, tačiau žmonės sako, kad tikrai atsiperka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *