Keletas kompozicijos principų

Jei norite susikurti tikrai stilingai atrodančią svetainę, jums bus reikalingas geras dizaineris arba jau sukurtų svetainių maketai, už kuriuos teks nemažai sumokėti. Vis dėlto, geras contemporary graphic design lemia nemažai taškų jūsų verslui ar kokiam nors produktui, paslaugai, kurią norite komunikuoti. Jeigu samdysitės dizainerį, jums reikės pasakyti, ko jūs norite. Dizaineriai dažnai skundžiasi, kad klientai nežino, ko nori. Tai ir yra blogiausia – jie sako, kad nori, jog būtų „gražu“, o grožio sąvoka subjektyvi. Tad jums, siekiant sklandaus bendradarbiavimo, reikėtų sužinoti, ko norite, ir tai apibūdinti grafiniam dizaineriui.

Pagrindiniai kompozicijos bruožai

Kuriant gražią asmeninę svetainę, reikėtų stengtis atitikti kai kuriuos kompozicijos bruožus. Kokios tos savybės, kurios jums bus labai svarbios? Pirmiausiai, šriftų tolygumai. Tas mokslas, kuris derina šriftus, stebi, kada raidės ir tekstai atrodo tarpusavyje gerai, vadinasi tipografija. Geras web dizaineris būtinai turės būti su ja susidūręs.

Toliau yra spalvų derinimo principas. Spalvos atrodo gražiai, kai nerėžia akies, kai yra nuduslintos, o duslinamos jos su priešingomis spalvomis. Tarkime, morkos spalvai priešinga yra violetinė, mėlynai geltona, žaliai raudona ir t.t. Ta skalė spalvų yra standartinė, ir geras dizaineris ją žino kaip Bibliją. Taip pat tos spalvos mums yra patrauklios akiai tada, kai spalva yra santykyje su kažkokia priešinga spalva. Ją keisti taip pat verta tokiu būdu, kai įmaišoma priešingos.

Kalbant apie grafinių elementų išdėstymą, reikėtų vengti nereikalingo centravimo. Tai yra, tokio dalyko, kai be jokio pagrindo centre atsiduria kažkokios nuotraukos, tekstai, vaizdai. Visiška švari simetrija mums irgi nėra maloni akiai, išlaikyti reikia pusiausvyrą, bet ne simetriją. Dar reikėtų vengti negražaus štrichavimo, tačiau tai skaitmeniniame atvaizde paprastai ir nenutinka.

Skirtumai tarp dizainerių

Tiesa, dizaineris dizaineriui nelygus. Jeigu norite sukurti gražią svetainę, jums reikalingas webdesign, tada reikia būtent svetaines kuriančio dizainerio. Turėdamas tokius darbo kompiuteriu pagrindus, dizaineris galės sukurti daug stilistinių elementų, kurie lengvai jungsis su programos kodu. Kas ne visada nutinka, kai kalba eina apie kitokio tipo dizainerį. Tarkime, dirbantis tik su popieriumi ar apskritai kitokiais materialiais dalykais, net negalės jums padaryti to, ko norite. Tad skirtumai tarp dizainerių tikrai visada yra, to niekaip nepaneigsime. Vienas dizaineris gerai išmano web specifiką, kitas puikiai maketuoja plakatus, trečias, apskritai, kuria daiktų dizainą, ir visiškai kita sritis yra mados dizainas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *