Kada verta šalinti apgamus?

Tokios procedūros kaip apgamu salinimas lazeriu, visada reikalauja pirmiausiai žmogaus apsisprendimo. Vieni žmonės visą gyvenimą nugyvena su savo apgamais, kiti paranoiškai bijo kiekvieno mažo taškelio, atsiradusio ten, kur buvo balta oda. Tad apgamų šalinimas yra priešnuodis ne tik prieš realias grėsmes, bet ir prieš kasdienį mūsų nerimą. Ko mes bijome, ką tokio blogo apgamas pranašauja? Kai kuriais atvejais apgamas yra ikivėžinis susirgimas ir, jeigu jis piktybinis – gali išprovokuoti vėžines ligas.

Kada šalinti apgamą

Apgamą šalinti reikėtų tada, kai jis trukdo. Jeigu jis didelis, atkilęs, yra tokioje vietoje, kur nuolat kimba už drabužių ar už sagtelių, petnešėlių. Taip pat visada apgamus reikia stebėti, žiūrėti, ar jie nesikeičia. Jeigu jie ima didėti, nesimetriškai, tada atsiranda daug problemų. Taip pat apgamus verta pašalinti, jeigu jie yra tose vietose, kur mes skutamės, kad neįsipjautume. Jeigu paliekame apgamus, tai turime būti tikri, kad jie ramioje vietoje, kur nebus traumuoti, įpjauti, kitaip jiems pakenkta. Apgamas gali būti piktybinis, jeigu jis kraujuoja, iš jo bėga kiti skysčiai, jeigu jį skauda, niežti, jeigu jis auga.

Šalinimo procedūra

Šalinami paprastai lazeriu tik nesupiktybėję apgamai. Jeigu bus pastebėta, kad yra tų piktybinių požymių, tai tikrai bus pasistengta taip padaryti, kad jis negalėtų paprastai pašalinamas. Bus tiriamos visos vėžio aplinkybės,nukenksminamos, tik tada vyks kažkoks šalinimas. O apskritai tais atvejais, kada šalinama tiesiog paprasti ne vietoje esantys, trukdantys apgamai, tuomet procedūra yra paprastesnė. Pirmiausiai žmogus turi pasidaryti įvairius tyrimus, kad įsitikintų, jog yra sveikas. Vėliau ateina jo eilė ir lazeriniam šalinimui. Šalinimo procedūros metu nieko labai baisaus nenutinka. Greičiausiai jam būna suleidžiama kažkiek nuskausminamųjų, o tada su lazeriu labai greitai nupjaunamas apgamas. Jeigu jis nedidelis, tai žmogus net nesupras, kaip greitai viskas įvyks.

Kartais apgamai – puošmena

Mados ir kino pasaulyje dažnai matome, jog yra moterų, kurioms apgamai – puošmena. Garsiausias pavyzdys galėtų būti Merlyn Monroe, kuriai apgamas ant veido buvo išskirtinumo ir seksualumo ženklas. Jai jis puikiai tiko ir šimtai moterų pasaulyje netgi ėmė bandyti tuos apgamus nukopijuoti. Aišku, tai yra nepakartojama. Tačiau labai dažnai gražuolės, populiarios visame pasaulyje, turi kur nors ant veido dailų apvalų apgamą, tarsi išskirtinumo ženklą, rodantį, kokios jos yra, ir kas jos yra. Taigi, apgamai kartais gali būti ir puošmena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *