Dantų pastos ir jų rūšys

Visi žinome kaip svarbu tinkamai rūpintis burnos higiena. Dantų valymas tampa vienu iš svarbiausių priemonių, kurios užtikrina sveikus dantis. Tam naudojamos įvairios dantu pastos. Dabar pasirinkimas tiesiog didžiulis.

1882 metais dantų pastą tūbelėje išrado odontologas W. Shefieldas. Tikriausiai daugeliui įdomu sužinoti, kuo gi iki to laiko buvo valomi dantys? Kreidos milteliai, muilas, anglys ir pan. Dabar retas kuris ryžtųsi išbandyti senuosius metodus tam, kad dantys būtų švarūs. Vis dėl to, kaip ir tuomet, taip ir dabar svarbiausias tikslas buvo ir yra – apsaugoti dantis nuo gedimų ir sugrąžinti natūralią spalvą.

Galima paminėti kai kurias dantų pastų rūšis, kurios yra pačios populiariausios. Viena iš jų – suaugusiems. Jų sudėtyje yra fluorido ir kitų aktyvių medžiagų, kurios padeda dantis apsaugoti nuo karieso. Tarp suaugusiems skirtų dantų pastų galime rasti ir tokias, kurios padeda gerinti dantenų būklę, pavyzdžiui, sudėtyje esantis triklosanas tai padeda įgyvendinti. Galima rinktis ir tokias priemones, kuriose yra specialių medžiagų, kurios neleidžia formuotis dantų akmenims. Kai kurios pastos skirstomos į tam tikras kategorijas, pavyzdžiui, dantų pasta rūkantiems padeda tiems, kurių dantys nuo tabako praranda natūralų baltumą ir atsiranda įvairios apnašos. Dantų jautrumas – dažnai pasitaikantis skundas. Priemonių, kurios padeda su tuo kovoti yra daug. Viena iš jų yra jautriems dantims skirtos dantu pastos. Jos padeda mažinti skausmą ir sumažinti dantų jautrumą.

Atskiros kategorijos verta balinamoji dantų pasta. Jų šiuo metu yra labai daug, nes paklausa šiai prekei yra didžiulė. Visi nori gražių ir baltų dantų. Deja, kai kurie maisto produktai, tabakas, gėrimai, kurie turi dažomųjų medžiagų po truputį keičia spalvą. Dantims įgavus gelsvą atspalvį ne vienas sunerimsta. Pats paprasčiausias būdas – išbandyti balinamąją dantų pastą. Vis dėl to, verta žinoti ir apie pavojus, kurie tyko naudojant tokias dantų pastas. Kai kurios yra pagamintos nesilaikant reikalavimų ir turi per didelį kiekį abrazyvinių medžiagų, kurios gali pažeisti emalį. Taip pat galimos ir kitos medžiagos, kurios kenksmingos. Visuomet verta įsigyti tik kokybiškas, o ne neaišku kokias.

Šiuolaikinės dantu pastos tinkamai atlieka savo svarbiausią funkciją – saugoti dantis. Be to, galima rasti ir su papildomomis funkcijomis. Svarbiausia – valyti dantis kokybiška dantų pasta, todėl ieškokite tokių, ant kurių nurodyta, kad jos yra kliniškai patvirtintos. Tik tuomet bus užtikrintas saugumas ir gaunamas žadamas efektas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current day month ye@r *